Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

 Filter

Trieda

Mikrozávlaha

U tejto závlahy sa nejedná o veľkoplošnú, ako je to potrebné na zavlažovanie trávnikových plôch. Jedná sa o závlahu jednotlivých rastlín, kríkov, stromov, či výsadieb. Narozdiel od klasickej trávnikovej závlahy sa u mikrozávlahy vyskytuje podstatne nižší tlak aj prietok.

Klasické veľkoplošné zavlažovanie trávnika sa často kombinuje s najrôznejšími formami mikrozávlahy, čo je závlaha menších plôch - jednotlivých kvetov, skupín rastlín, kríkov, stromov, výsadieb pod. Práve tieto rastliny majú totiž väčšinou iné nároky na závlahu a mikrozávlaha pracuje pri nižšom tlaku (1 - 3 bary) a prietoku, ako klasická trávniková závlaha.

Mikrozávlaha kvapkovacím potrubím

Ide o veľmi praktické a šetrné zavlažovanie kríkových výsadieb, kvetinových alebo zeleninových záhonov a všetkých plôch, pre ktoré nie je vhodná celoplošná zálievka výsuvnými postrekovačmi. Najrozšírenejšia je zálievka kapkovacím potrubím, kde sú jednotlivé kvapkovače už pevne vlisované vnútri potrubia a my si môžeme vybrať požadovanú vzdialenosť podľa zavlažovaného miesta: 20, 30, 40, 60 cm.