Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

 Filter

Trieda

Kvapková závlaha a mikro závlahy

Automatická závlaha predstavuje úsporu energie a času. Závlahové systémy pracujú plne automaticky, takže polievanie záhrady môžete pokojne pustiť z hlavy, aj keď pôjdete na dlhšiu dovolenku. Závlahový systém sám vyhodnotí v závislosti na intenzite zrážok, koľko vody je ku každej konkrétnej zálievke potreba - máte tak istotu, že Vaše rastliny a trávnik budú vždy optimálne zaliate.

Kvapková závlaha

K výsadbe je využívaná kvapková závlaha, ktorá sa umiestňuje priamo ku kmeňu či koreňovému základu, čím je voda privádzaná priamo k rastline. Hadica, ktorá vodu privádza, zostane samozrejme zakrytá napríklad pod štrkom alebo mulčovacou kôrou.

Mikrozávlaha kvapkovacím potrubím

Ide o veľmi praktické a šetrné zavlažovanie kríkových výsadieb, kvetinových alebo zeleninových záhonov a všetkých plôch, pre ktoré nie je vhodná celoplošná zálievka výsuvnými postrekovačmi. Najrozšírenejšia je zálievka kapkovacím potrubím, kde sú jednotlivé kvapkovače už pevne vlisované vnútri potrubia a my si môžeme vybrať požadovanú vzdialenosť podľa zavlažovaného miesta: 20, 30, 40, 60 cm.

Z čoho sa skladá zavlažovací systém

Kvapková závlaha sa skladá z jednotlivých komponentov, ktoré si dokáže zostaviť každý sám. Dajú sa ľubovoľne napojovať, kombinovať podľa potreby miesta zavlažovania. Kvapková závlaha sa dá urobiť niekoľkými spôsobmi, podľa priania a požiadaviek na inštaláciu.

Mikrozávlaha

Na zalievanie kvetináča, skaliek a skleníkov užívame rôznych typov mikropostrekovačov, ktorými je možné zalievať zahmlievaním, odkvapkávaním alebo lúčovito.

Mikrozávlaha má svoje miesto aj v záhradníckych centrách alebo pestovateľských škôlkach či ovocných sadoch. Tam je mikrozávlaha hlavným a vo väčšine prípadov aj jediným zdrojom distribúcie vody k jednotlivým rastlinám.