Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

 Filter

Trieda

Výrobca

Produktový rad

Priemer závitu

Regulácia prietoku

Napájanie

Typ závitu

Trieda

Výrobca

Produktový rad

Priemer závitu

Regulácia prietoku

Napájanie

Typ závitu

Kvapková závlaha a mikro závlahy

Automatická závlaha predstavuje úsporu energie a času. Závlahové systémy pracujú plne automaticky, takže polievanie záhrady môžete pokojne pustiť z hlavy, aj keď pôjdete na dlhšiu dovolenku. Závlahový systém sám vyhodnotí v závislosti na intenzite zrážok, koľko vody je ku každej konkrétnej zálievke potreba - máte tak istotu, že Vaše rastliny a trávnik budú vždy optimálne zaliate.

Kvapková závlaha

K výsadbe je využívaná kvapková závlaha, ktorá sa umiestňuje priamo ku kmeňu či koreňovému základu, čím je voda privádzaná priamo k rastline. Hadica, ktorá vodu privádza, zostane samozrejme zakrytá napríklad pod štrkom alebo mulčovacou kôrou.

Mikrozávlaha kvapkovacím potrubím

Ide o veľmi praktické a šetrné zavlažovanie kríkových výsadieb, kvetinových alebo zeleninových záhonov a všetkých plôch, pre ktoré nie je vhodná celoplošná zálievka výsuvnými postrekovačmi. Najrozšírenejšia je zálievka kapkovacím potrubím, kde sú jednotlivé kvapkovače už pevne vlisované vnútri potrubia a my si môžeme vybrať požadovanú vzdialenosť podľa zavlažovaného miesta: 20, 30, 40, 60 cm.

Z čoho sa skladá zavlažovací systém

Kvapková závlaha sa skladá z jednotlivých komponentov, ktoré si dokáže zostaviť každý sám. Dajú sa ľubovoľne napojovať, kombinovať podľa potreby miesta zavlažovania. Kvapková závlaha sa dá urobiť niekoľkými spôsobmi, podľa priania a požiadaviek na inštaláciu.

Mikrozávlaha

Na zalievanie kvetináča, skaliek a skleníkov užívame rôznych typov mikropostrekovačov, ktorými je možné zalievať zahmlievaním, odkvapkávaním alebo lúčovito.

Mikrozávlaha má svoje miesto aj v záhradníckych centrách alebo pestovateľských škôlkach či ovocných sadoch. Tam je mikrozávlaha hlavným a vo väčšine prípadov aj jediným zdrojom distribúcie vody k jednotlivým rastlinám.