Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Záhradné jazierko - od založenia až po jeho údržbu - v Prorain máme všetko

Snívate o kúzelnom záhradnom jazierku, ktoré oživí váš vonkajší priestor a stane sa miestom relaxu pre celú rodinu? Vytvorenie a udržiavanie záhradného jazierka môže byť náročné, ak viete ale ako na to a máte to správne vybavenie, bude tento proces omnoho jednoduchší a príjemnejší. Poďte sa s nami pozrieť na to, ako vaše jazierko môže byť nielen vizuálne príťažlivé, ale aj zdravé a udržateľné.

Plánovanie a dizajn jazierka

Predtým, ako začnete kopať, je dôležité starostlivo premyslieť umiestnenie jazierka, jeho veľkosť a tvar. Zvážte, ako slnečné svetlo, prístup k vodeblízkosť stromov ovplyvnia vaše jazierko. Plán by mal zahŕňať aj budúce umiestnenie čerpadiel, filtrácie, ozónových alebo UV systémovskimmerov.

Výber materiálov

Kľúčom k dlhodobej spokojnosti je výber kvalitnej jazierkovej fólie, ktorá zabezpečí tesnosť a trvanlivosť jazierka. Na trhu sú k dispozícii rôzne typy materiálov, vrátane PVC a EPDM fólie, ktoré majú rôzne vlastnosti a cenové relácie.

Inštalácia techniky

Čerpadláfiltračné systémy sú srdcom každého záhradného jazierka. Ich správny výber a inštalácia zabezpečia čistú a zdravú vodu pre rastliny a živočíchy. Nezabudnite zahrnúť aj skimmery, ktoré odstraňujú povrchové nečistoty, a ozónové alebo UV lampy na boj proti riasam.

Doplnky a dekorácie

Zvážte pridanie vodopádov, potôčikov alebo dokonca nádob s vodnými rastlinami, ktoré obohatia vizuálnu a zvukovú stránku vašeho jazierka. Jazierkové dekorácie a osvetlenie nie len zvýšia estetický dojem, ale môžu tiež pomôcť maskovať technické prvky.

 
264,60
bez DPH220,50 €
64,06 €
52,50
bez DPH43,75 €
54,90 €
45,00
bez DPH37,50 €
 
179,80
bez DPH149,83 €

Údržba a starostlivosť

Pravidelná údržba je kľúčová pre zdravé záhradné jazierko. Využite vysávače na odstránenie sedimentov z dna, okysličovače na zabezpečenie dostatku kyslíka pre obyvateľov jazierka a prípravky do jazierka na udržiavanie kvality vody.

Pozrite si našu kompletnú ponuku pre záhradné jazierka