Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Záhradné jazierko - čo všetko budete potrebovať

Ak je vaša záhrada dostatočné veľká, môžete si na nej vybudovať záhradné jazierko. Stačí sa len rozhodnúť, či chcete radšej v jazierku chovať ryby alebo vytvoriť okrasný priestor pre radosť.

Čo všetko budete na záhradné jazierko potrebovať

Akonáhle máte vybratý a vykopaný tvar, je dobré ho vysypať pieskom a následne pokryť ochrannú geotextíliou, aby sa  zabránilo pretrhnutiu nádrže. Vyvarujte sa všetkých ostrých kameňov, vyčnievajúcich koreňov či iných ostrých nerovností.

Vyberte si v našom e-shope všetko čo budete potrebovať pri realizácií záhradného jazierka či už svojpomocne alebo ako realizačná firma. U nás nájdete všetko potrebné ako je jazierková fólia, geotextília, jazierkové filtre či iné dekorácie a vodné hry do jazierka.

Položenie jazierkovej fólie

Jazierková fólia umožní vytvorenie takmer akéhokoľvek tvaru a je trvácna. Fólia do jazierka by mala byť kvalitná, odolná voči UV lúčom, mrazuvzdorná, ale bez škodlivých látok pre rastliny, ryby a iné vodné organizmy. Navštívte preto radšej značkovú predajňu, kde vám radi a ochotne poradia. Dôležitá je tiež hrúbka a materiál, z ktorého je fólia vyrobená. Na trhu sú k dispozícii fólie s hrúbkou 0,5 mm, ktoré sú vhodné pre rybníčky do plochy 10 m2, ale aj o sile 1 mm. Tie potrebujete pre hĺbku max. 2 m. Z materiálov môžete vyberať medzi PVC, PE či EPDM fóliou do jazierka.

Možno tiež zakúpiť kamennú fóliu, ktorá je vhodná pre prirodzený prechod medzi jazierkom a záhradou, ale aj k vytvoreniu brehov alebo potôčikov.