Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Úsporné zavlažovanie ovocných stromov kvapkovou závlahou

Situácia pravidelného a úsporného zavlažovania priamo nabáda k obstaraniu techniky, ktorú naprogramujete podľa potreby. Ďalej je vhodné natiahnuť ku každej rastline alebo ovocnému stromu kvapkovú závlahu. Aj keď sa to nezdá, nie je to riešenie na jeden rok,  dané riešenie môžete využívať aj viac rokov. Navyše je to aj zábavná skladačka, ktorá pritiahne každého zvedavého kutila.Na záhony môžete ďalej použiť vhodný mulč, postupom času sa pod mulčom vytvorí vlhká klíma a rastliny tak nebudú potrebovať také množstvo vody. Určite sa tiež nezaobídete bez väčšej nádrže na vodu, kam umiestnite čerpadlo, ktoré bude riadené ovládacou jednotkou.

Závlaha pre kvety, stromy a trávnik je odlišná

Závlaha postrekom nesvedčí kvetom, pretože poškodzuje peľ. V čase kvitnutia preto zavlažujte iba ku koreňom, napr. kvapkovou závlahou.

Trávnik má plytký koreňový systém (zhruba do hĺbky 30 cm), takže rýchlo stráca vlahu. Keď korene vyschnú, tráva vädne. Platí: NEZAVLAŽOVAŤ často, ale výdatne! Iba čerstvý, novozaložený trávnik je lepšie zavlažovať menšou dávkou a častejšie.
Trávnik pod ovocnými stromami potrebuje dvojnásobnú dávku vody, pretože jej veľa zoberú korene stromov.

Ak nechcete stále behať po záhrade, aby ste vyhoveli všetkým druhom rastlín, nechajte za seba pracovať automatizovanú kvapkovú závlahu.

Vyberte si v našom e-shope všetko potrebné pre automatické zavlažovanie stromov a výsadby. U nás nájdete všetky potrebné závlahové komponenty pre zostavenie kvapkovej závlahy aj svojpomocne.