Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Kvapková automatická závlaha

Rastúca obľúbenosť tejto metódy zavlažovania je zapríčinená tým, že je naozaj veľmi účinná, pretože pri nej nedochádza k strate vody odtokom či vyparovaním. Voda sa dávkuje po kvapkách priamo na mieste, kde je potreba, a to vo vopred nastavenej intenzite.

Kvapková závlaha

Kvapková závlaha je ideálna aj pre zavlažovanie svahov čí výsadby, pretože nie je vybavená žiadnymi pohyblivými časťami, čím nedochádza k zbytočnému odtekaniu vody.

Avšak, obstarávacie náklady kvapkovej závlahy pre automatické zavlažovanie trávnika sú vyššie a jej inštalácia je taktiež časovo náročná. Kvapkovacie potrubie je umiestnené cca 10 cm pod úrovňou terénu, je teda nutné vyhĺbiť ryhy pre uloženie kvapkovej závlahy. Voda je do kvapkového potrubia tlačená ponorným čerpadlom zo studne alebo zo zásobníka na dažďovú vodu, alebo je voda privedená priamo z vodovodu. Investíciu teda zvyšuje aj nutnosť presnej regulácie vodného tlaku. Systém možno pochopiteľne doplniť aj o riadiacu jednotku, ktorá spustí kvapkovú závlahu len v prednastavených časových intervaloch, teda napríklad v priebehu horúceho dňa.

Kvapková závlaha môže byť aj nad zemou. Takáto závlaha je určená predovšetkým na zavlažovanie záhonov v záhrade. Kvapkovacie hadice sa naištalujú do záhonu, doplnia sa o kvapkovače, redukciu tlaku, filter nečistôt, ventily, napoja sa na zdroj vody a neustále môže zavlažovať zasadenú zeleninu či okrasné záhony.

Samozavlažovací systém svojpomocne. Doprajte svojmu trávniku tú pravú závlahu
 v horúcich letných dňoch.