Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Jazierkové čerpadlá

Jazierkové čerpadlá

Bez jazierkového čerpadla nefunguje filtrácia, netečie potôčik, nepadá vodopád ani netryská fontána. Jazierkové čerpadlo skrátka v záhradnom jazierku budete potrebovať. Dôležitými parametrami pre jeho výber sú veľkosť jazierka, celkový objem vody a hĺbka - pre správnu funkciu čerpadla musíte pred výberom vedieť, v akej hĺbke bude čerpadlo uložené. Je to pre to, aby čerpadlo zvládlo vytlačiť vodu do filtrácie, teda na hladinu.

Čerpadlo uložte čo najhlbšie, vďaka tomu bude tlačiť do filtrácie viac špinavej vody a vaše jazierko bude čistejšie. Vhodné je položiť čerpadlo na kameň, aby zbytočne nenasávalo nečistoty a bahno z dna a nezanášalo filtráciu. Umiestnenie mimo jazierka sa vykonáva do čerpadlovej šachty. Čerpadlo je nutné umiestniť pod vodnú hladinu, pripojí sa k nemu sacia a tlaková hadica a zavedie sa do jazierka.

Fontánové čerpadlo vykúzli efekt striekajúcej fontánky nad hladinou jazierka. Pri výbere čerpadla zohľadnite výšku fontány - čerpadlo musí zvládnuť vytlačiť vodu ako z dna jazierka, tak nad hladinu.