Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Fóliové záhradné jazierko

Premýšľali ste o tom, čo vám na záhrade chýba, čím ju zvelebiť, vylepšiť alebo zútulniť? Ak vás napadlo záhradné jazierko a máte na jeho obstaranie chuť, bola by škoda neuplatniť vlastnú fantáziu v čo najväčšej miere. Budovanie fóliového jazierka si môže pekne užiť. Ak sa budete držať základných pravidiel, ako sa fóliové jazierko buduje, ako má vyzerať, čoho sa vyvarovať a čo uprednostniť, určite budete so svojím dielom spokojní.

Nákup jazierkovej fólie

Fóliové jazierko

Fólie na záhradné jazierka sa vyrábajú v rôznych hrúbkach, u menších záhradných jazierok do pár metrov štvorcových môžete voliť fóliu s hrúbkou 1 mm, pri väčších jazierok je doporučovaná jazierková fólia silná 1,5 mm. Nezabudnite však na to, že fólia by mala byť odolná voči UV žiareniu, mrazuvzdorná a nemala by obsahovať škodlivé látky.
Pri nákupe jazierkovej fólie myslite na to, že plocha fólie sa zväčší o hĺbku jazierka a jednotlivé tvarovanie, aby ste až na záhrade nezistili, že je fólia krátka. Jazierkové fólie sa dajú lepiť k sebe špeciálnymi lepidlami a zároveň je možné opraviť pretrhnuté miesta, a to aj pod vodou.

Kladenie jazierkovej fólie

Záhradné jazierko máte pripravené ku konečným úpravám. Vezmite jazierkovú fóliu a opatrne ju rozprestrite na geotextíliu. Najlepšie sa vám s fóliou bude pracovať v teplom počasí, bude poddajná a lepšie tvarovateľná. Vytvarujte jednotlivé tvary a výškové úrovne jazierka. Jazierkovú fóliu nikdy extrémne nenapínajte, mohlo by dôjsť k jej porušeniu, radšej ju nechajte voľne, zaistíte tak jej pružnosť a elastickosť.