Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Fólia pre záhradné jazierka

Fólia je dnes najbežnejší materiál pre stavbu záhradného jazierka. Plastové jazierka, ktoré sa dajú na trhu zakúpiť sú limitované svojimi rozmermi (sú k dispozícii spravidla len do objemu 1.000 litrov, čo v podstate neumožňuje celoročný chov rýb), betónové záhradné jazierka sú z technologického hľadiska zastarané a drahé.

Fólia pre záhradné jazierka musí spĺňať rad kritérií, tak aby odolala poveternostným vplyvom, výkyvom teplôt a ultrafialovým lúčom. Fólia musí byť zároveň pružná aby mala dostatočnú schopnosť sa rozťahovať a teda svojou pružnosťou reagovať na eventuálne nerovnosti. Ďalej musí byť jazierková fólia mrazuvzdorná, ale bez škodlivé látky pre rastliny, ryby a iné vodné organizmy.

Pri výbere fólie pre záhradné jazierka sa rozhodne oplatí zamerať na kvalitu.

Jazierková fólia Firestone Pond Gard 10‘‘ 1,02 mm š: 3,05 m

Jazierková fólia PVC hrúbka 0,5 mm, šírka 8 m

Jazierková fólia PVC hrúbka 1,0 mm, šírka 12 m

PVC fólia pre záhradné jazierka je relatívne lacná, je bežne dostupná v hrúbkach od 0,5 mm do 1,5 mm. Priemerná životnosť fólie pohybuje okolo 10-15 rokov.

Trvalá krása

Jazierková fólia Firestone PondGard ponúka výnimočnú odolnosť proti UV žiareniu, ozónu, mrazu, snehu a extrémnym teplotám. Neobsahuje žiadne uvoľňujúce sa zmäkčovadlá proti lámaniu a praskaniu. Dokonca po viac ako dvoch desaťročiach v prevádzke sú vodné prvky s fóliou Firestone funkčné a krásne ako v deň inštalácie.