Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Automatické zavlažovanie trávnika

Automatické zavlažovanie trávnika nám ho pomáha udržať v perfektnej kondícii po celý rok. Ide hlavne o dlhotrvajúce obdobie sucha, ktoré trávniku vôbec nesvedčí. Aké máme možnosti pri kúpe automatického zavlažovania trávnika?

Automatické zavlažovanie trávnika

Prečo trávnik zavlažovať?

Automatické zavlažovanie trávnika je pre jeho pestovanie dôležité po celý rok, hlavne ide o obdobie kedy neprší a hrozí teda jeho postupné vysychanie. Po kosení často dochádza k tvorbe suchých miest, ktoré sú vypálené silným slnečným žiarením. Spoznáme to podľa nepekných miest, kde to vyzerá, že trávnik úplne uschol. Automatický systém dokáže vďaka inteligentnému a úplne samočinnému riadeniu priviesť vlahu k trávniku hneď niekoľkokrát denne.

Aktivácia čerpadla

Voda môže byť čerpaná ponorným alebo povrchovým čerpadlom. Čerpadlo môže byť aktivované automaticky na základe času.

Automatické vodné ventily

Okrem vodného čerpadla sa používajú vodné potrubia vedúce k jednotlivým zavlažovačom v záhrade. Otváranie a zatváranie vodných potrubí je automaticky riadené ventilmi.
Keďže čerpadlo nevyvinie dostatočný tlak pre zalievanie všetkých okruhov, spínajú sa okruhy jeden po druhom. Možno tak nastaviť aj rôzne doby zalievania pre jednotlivé okruhy (trávnik, kvety, ...).

Výsuvné zavlažovače (postrekovače)

Výsuvné zavlažovače sa automaticky vysunú, akonáhle začne čerpanie vody a otvorí sa príslušný ventil. Akonáhle je vodovodný ventil uzavretý, zavlažovač opäť zmizne v krajine.

Vyberte si v našom e-shope všetko potrebné pre automatické zavlažovanie trávnika. U nás nájdete všetky potrebné závlahové komponenty pre zostavenie závlahy aj svojpomocne.