Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Automatické zavlažovacie systémy - závlaha trávnika

Je pre vás náročné udržiavanie trávnika okolo vášho domu? Chýba vám k tomu dostatok času a síl? Potom pre vás bude najlepším riešením automatický zavlažovací systém, ktorý je pomocníkom každého moderného záhradníka. Vďaka automatickej závlahe trávnika navyše ušetríte náklady, čas aj energiu - systém je úplne samostatný.


Výhody automatického zavlažovacieho systému

Automatický zavlažovací systém má hneď niekoľko výhod. Vzhľadom k tomu, že s automatickou závlahou dochádza k cielenej a rovnomernej závlahe, je tak zaistená úspora vody a s tým spojená aj úspora nákladov vo výške až 60%. Využite možnosť zavlažovania trávnika v nočných, alebo ranných hodinách, čím je minimalizované odparovanie vody počas zavlažovania. Ide o šetrnejší spôsob závlahy, ktorý rastlinám a tráve nespôsobí teplotný šok. Navyše, inštaláciou automatického závlahového systému zvyšujete hodnotu vašej nehnuteľnosti a pozemku. Zavlažovanie trávnika je nielen vizuálne veľmi efektívne, ale zároveň pri ňom vzniká príjemná mikroklíma. Každý, kto si želá mať sviežu a dobre vyzerajúcu záhradu by si mal automatický zavlažovací systém zaobstarať.
O všetko sa postarajú postrekovače

Výsuvné postrekovače, ktoré sú uložené v podzemnom puzdre, po svojom vysunutí zaisťujú dokonalú náhradu dažďa a závlaha je tak veľmi výdatná po celej ploche. V súčasnosti je možné si zaobstarať výsuvné postrekovače rotačné (rotory), rozprašovacie (spreje), alebo tiež nevýsuvné úderové. Pre rodinný dom s veľkou záhradou sa bežne vyhotovuje niekoľko desiatok postrekovačov. Dôležité je ich správne rozmiestnenie tak, aby sa pri postreku z časti vzájomne prekrývali - tak je totiž možné znížiť dobu zavlažovania plochy len na niekoľko desiatok minút v jednom cykle.

Vyberte si v našom e-shope všetko potrebné pre automatické zavlažovanie trávnika. U nás nájdete všetky potrebné závlahové komponenty pre zostavenie závlahy aj svojpomocne.