Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Ako vybrať filtre do jazierka

Filtre pre jazierka dnes patria k základnému vybaveniu každého záhradného jazierka. Vyberať môžete hneď z niekoľkých druhov, čo však môže komplikovať ich správny výber. Ten je ale dôležitý, pretože správna voľba zaistí čistotu vášho jazierka. Vôbec najlepšie je, keď si filter vyberiete už pri budovaní jazierka.

Ako by mali filtre do jazierka vyzeraťVoda v jazierku by mala byť prefiltrovaná minimálne štyrikrát až päťkrát denne. Filtre do jazierka by mali byť preto pokiaľ možno čo najväčšie, aby cez ne mohla voda pretekať čo najpomalšie. Takýto filter sa potom tiež hneď nezanesie, neupchá a mikroorganizmy v ňom budú stále aktívne.

Aké filtre do jazierka môžete vyberať?

Filtre do jazierka

Prietokové filtre do jazierka


Tieto prietokové filtre do jazierka sa umiestňujú nad vodnú hladinu. Je tomu tak preto, aby voda mohla opäť stekať zase späť do jazierka. Táto filtrácia je vhodná všade tam, kde budú kaskády alebo vodopády. Mimo toho sa potom hodí ešte do väčších jazierok, ktoré presahujú 10 metrov kubických alebo sú vysadené veľkým počtom rýb.

Podvodná filtrácia jazierka


Tieto filtrácie sú schované pod hladinou jazierka, čo pôsobí veľmi esteticky. Hlavným cieľom tejto filtrácie je predovšetkým obohatiť vodu o dostatočné množstvo kyslíka. Filtrácia je zvyčajne opatrená o kombináciu mechanického a biologického čistenia. Najčastejšie sa využíva pre fontánové efekty a vodné hry.

Tlaková jazierková filtrácia


Tlaková jazierková filtrácia sa umiestňuje na úroveň vodnej hladiny. Tento filter je vhodnejší do menších jazierok, ktoré sú bez rýb alebo sú vysadené rybami v malom počte. Vytvoriť s ním môžete aj potôčik.

Sety jazierkovej filtrácie


Filtračný set do jazierka
obsahuje čerpadlo, filtračnú nádobu, UV lampu a hadicu, ktorá všetky prvky prepája. K dispozícii sú rôzne sety, ktoré sú zostavené pre rôzne veľké jazierka. Pre set si môžete zaobstarať centrálne ovládanie.