Zazimovanie trávnika + SÚŤAŽ ! 

 • Aby ste sa aj ďalšom roku mohli tešiť z krásneho a zdravého trávnika, tu je niekoľko rýchlych rád na jeho zazimovanie.
  Navyše, ak chcete vyhrať kompletnú starostlivosť pre Váš trávnik na celý rok, pozorne čítajte ďalej. • 1. Pravidelná kosba

   –  koste, kým trávnik dorastá. Na zimu platí pravidlo kosenia na menšiu výšku.
       Pri väčšine trávnikov je to v rozmedzí 3,5 - 4,5 cm.


 • 2. Vyhrabanie plsti
  Vertikutácia - ak je trávnik zaplstený, vyhrabte plsť ručne alebo strojom. To je dôležite, najmä ak sa vám počas roka vyskytli na trávniku hubové ochorenia. V plsti dokážu prezimovať hubové choroby vo forme sklerócií, čím sa na jar môžu vytvoriť tieto choroby opäť.

 • 3. Kontrola farebných zmien
   -  ak vidíte farebné zmeny listov, je potrebné skontrolovať, či porast nie je napadnutý hubovou chorobou.Pri výskyte urobte postrek účinnou látkou azoxystrobín (Ortiva, Amistar). Ak chcete zabrániť možnému výskytu chorôb a trávnik posilniť, je možné vykonať tento postrek preventívne.


 • 4. Hnojenie
  -  k zazimovaniu trávnika sa hodia predovšetkým dlhodobo pôsobiace minerálne hnojivá s postupným uvoľňovaním živín a s vysokým obsahom draslíka, ktorý pomôže zvýšiť odolnosť porastu voči vymrznutiu a dodá pôde dostatok živín pre jarný rast. Vykonajte jesenné hnojenie hnojivom s vysokým obsahom draslíka (napr. ProFertil Jeseň). Môžete tak spraviť do začiatku novembra, alebo kým teploty neklesnú dlhodobo pod 10 °C. Po tomto termíne je jesenné hnojenie viac - menej zbytočné. Pri hnojení draselným hnojivom nie je nutné urobiť zálievku bezprostredne po aplikácii - stačí počkať na prvý dážď.

 • 5. Odstránenie popadaných listov
  –  je potrebné vykonávať priebežne, aby nedošlo ku zažltnutiu trávnika. Je dôležité, aby na zimu nezostali na trávnej ploche žiadne listy. Tie bránia prístupu vzduchu k trávniku, ktorý nemôže dýchať a po niekoľkých dňoch by sa pod lístím mohla tvoriť plieseň. Zber lístia môže čiastočne uľahčiť aj rotačná kosačka, ktorá spolu s pokosenou trávou a machom zbiera do zberného koša aj opadané lístie.

 • Zazimovanie automatického závlahového systému
  Zároveň Vám dávame do pozornosti: ak vlastníte automatický závlahový systém, ponúkame možnosť jeho zazimovania. Získajte rady na jeho správne zazimovanie. Ak na to nemáte čas, alebo možnosti - nechajte to na nás... viac >>


 1. Nepremeškajte možnosť vyhrať kompletnú starostlivosť
  o Váš trávnik na celý rok.  Ako na to:
 • Do 24.9. odpovedzte na otázku: Aké veľkosti balenia (v kilogramoch) sú dostupné pre jesenné hnojivo ProFertil?
  Správnu odpoveď napíšte do komentára k príspevku s názvom Zazimovanie trávnika + SÚŤAŽ. Príspevok je umiestnený na fanúšikovských stránkach Facebook-u, ktoré nájdete po kliknutí TU
 • Nápovedu k otázke nájdete po kliknutí TU.
  Budeme radi, ak nás podporíte na našich stránkach na Facebook-u kliknutím na "like" alebo zdieľaním.

 • Ceny venované do súťaže:

 • Granulované hnojivo s postupným uvoľňovaním:
 • 1x ProFertil Jar 4kg
 • 1x ProFertil Univerzal 4kg
 • 1x ProFertil Jeseň 4kg
 • 1x zapožičanie vertikutátora na 1 deň zdarma

 • Víťaz bude vyhlásený 25.9. na stránkach ProRain.sk a na fanúšikovských stránkach spoločnosti na Facebooku. Výhru si môže vyzdvihnúť osobne v prevádzkach v Nitre, alebo Bratislave, prípadne poslať kuriérom (spoplatnená služba).

 • Podmienky a pravidlá súťaže: výhra nie je právne vymáhateľná. Súťaže sa môžu zúčastniť fyzické osoby -  nepodnikatelia. Zo súťaže sú vylúčené osoby v pracovnom pomere alebo v pomere obdobnom pracovnému pomeru k organizátorovi súťaže, taktiež fyzické osoby podnikatelia a právnické osoby (realizátori). Prihlásením do súťaže účastník súhlasí s poskytnutím údajov potrebných na odovzdanie výhry (meno, priezvisko, mesto / obec bydliska). V prípade doručenia kuriérom budú potrebné údaje: meno, priezvisko, adresa dodania, telefónne číslo, mailová adresa. Spoločnosť Prorain s.r.o. neposkytuje, nezverejňuje a nesprístupňuje osobné údaje zákazníkov žiadnej ďalšej osobe, s výnimkou spoločností zabezpečujúcich prepravu tovaru, ktorým sú osobné údaje zákazníkov odovzdávané v minimálnom rozsahu potrebnom pre účely doručenia tovaru. Prihlásením do súťaže súťažiaci súhlasí so všetkými podmienkami a pravidlami tejto súťaže.